Skoči na glavno vsebino

Učenci in šah

Obisk šahovskega kluba, področno tekmovanje v šahu in srebrna medalja za našega učenca Maksimilijana

V sredo, 16. 11. 2022, smo učenci  izbirnega predmeta šah in šahovskega krožka obiskali Celjski šahovski klub. Ksenija Novak, FIDE mojstrica, FIDE inštruktorica in šahovska sodnica nam je predstavila delovanje kluba in odgovorila na različna vprašanja. Naši učenci so se pomerili s šahisti iz kluba.

Naslednji dan, 17. 11. 2022, je na OŠ Frana Roša potekalo Področno tekmovanje v šahu, ki se ga je udeležilo tudi nekaj naših učencev. Za umirjen uvod v tekmovanje je poskrbel gospod  Jože Zorkomojstrski kandidat, šahovski inštruktor in državni šahovski sodnik. Potem pa je sledila igra!  Naš učenec Maksimilijan Kapla iz 5.c razreda je zasedel drugo mesto v svoji kategoriji in si priboril srebrno priznanje. Za doseženi uspeh mu iskreno čestitamo.

Dostopnost